top of page

IQOS ALTERNATİF SİGARA ÜRETİMİ

IQOS, tütünü yakmak yerine ısıtan, duman yerine tütün aromalı bir buhar üreten bir cihazdır. Önde gelen bir tütün şirketi olan Philip Morris International tarafından üretilmiştir. IQOS sistemi ilk olarak 2014 yılında Japonya'da tanıtıldı ve o zamandan beri dünyanın birçok ülkesinde tanıtıldı. Ürün, sigaraya göre daha az zararlı bir alternatif olarak pazarlanmaktadır ve aksi halde geleneksel yanıcı sigaraları içmeye devam edecek olan yetişkinler için tasarlanmıştır.


Philip Morris, sigara içmeye karşı riski azaltılmış bir alternatif olarak ürünün güvenliğini ve etkinliğini değerlendirmek için klinik araştırmalar yapmak da dahil olmak üzere, IQOS'un geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine büyük yatırımlar yapmıştır. Ancak, IQOS kullanmanın sağlık üzerindeki etkileri tam olarak incelenmemiştir ve uzun vadeli riskleri henüz bilinmemektedir. Tüm tütün ürünlerinde olduğu gibi, IQOS kullanmak güvenli değildir ve kişilerin sigarayı veya herhangi bir tütün ürünü kullanmayı bırakmaları önerilir.IQOS MODELLERİ KULLANIMI


IQOS, Philip Morris International tarafından geliştirilen yakmayan ısıtan bir tütün ürünüdür. Cihaz, kullanıcının soluduğu bir buharı oluşturmak için HEETS adı verilen tütün çubuklarını ısıtarak çalışır. Geleneksel sigara içmeye göre daha az zararlı bir alternatif olacak şekilde tasarlanmıştır. IQOS cihazını kullanmak için, tutucuya bir heets sigara çubuğu yerleştirmeniz gerekir, iqos tutucu kalem daha sonra buharı serbest bırakmak için tütünü ısıtır. Kullanıcı buharı ağızlık yoluyla solur. Güvenli ve etkili kullanımını sağlamak için IQOS cihazının doğru kullanım talimatlarına uyulması önemlidir. IQOS, tütün çubuklarını yakmak yerine ısıtan IQOS cihazı gibi elektronik sigara içme sistemleri sunan bir markadır. IQOS aksesuarları, şarj kutuları, tutucular ve temizleme araçları gibi IQOS cihazının kullanımını tamamlamak ve geliştirmek için tasarlanmış ürünleri ifade eder. Bu aksesuarlar, IQOS kullanıcıları için kolaylık, koruma ve bakım sağlamayı amaçlamaktadır.


4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page